خانه > فایرفاکس, گوگل, وردپرس > مدیریت وردپرس! اما با کدام مرورگر؟!

مدیریت وردپرس! اما با کدام مرورگر؟!

مرورگر اینترنتی محبوب ایرانی ها چیست؟

مرورگر اینترنتی محبوب وبلاگنویسان ایرانی چیست؟

وردپرس فارسی از کدام مرورگر مدیریت می شود؟

چند درصد از وردپرسی ها از مرورگر فایرفاکس استفاده می کنند؟

کدها، ترفندها و آموزش های وردپرسی به مقدار بسیار زیادی در وب پراکنده هستند. کافیست جستجو کنید! فکر کردم وقتی فارسی می نویسیم، کمی دورتر از کد نویسی و اغلب تنها ترجمه سایت های خارجی، بد نیست به مسائل خودی تر وردپرس فارسی هم پرداخت. مثلا مرورگر هایی که وردپرس و آن هم فارسی اش، با آن مدیریت می شود.

طبق معمول همیشه، اطلاعات و آمار دقیقی از نوع مرورگرهای اینترنتی مورد استفاده ایرانی ها وجود ندارد. با مراجعه به سرویس های شمارنده و آمارگیرهای دقیق می توان تقریبا درصد مرورگرهای محبوب ایرانی را شناخت. همینطور که می دانید، این امر بیشترین دغدغه طراحان وب و پوسته های وردپرس است، سازگاری طرح و پوسته وردپرس با انواع مرورگرها را می گویم. وقتی این امر مهم تر می شود که بدانیم هنوز در ایران از IE 6 استفاده می شود!

حتما خود شما هم کنجکاو بوده اید و با استفاده از سیستم های آمارگیر متعددی که وجود دارند، می دانید که تقریبا بازدیدکننده های وبلاگ شما از چه مرورگری استفاده می کنند. با نگاهی به آمار استفاده کننده های (اغلب آماتور) ایرانی از اینترنت، با نتایجی کمابیش یکسان مواجه خواهیم شد، نتایجی که برای من اینگونه بود:

همینطور که می بینید، اینترنت اکسپلورر با درصد بالا (حدود ۷۰ درصد) یکه تاز است! در این مواقع اگر پوسته وبلاگتان با IE سازگار نباشد، کلاهتان پس است! تقریبا سه چهارم بازدیدکننده های هموطن را از دست داده اید! فایرفاکس با نسبت خیلی جلوتر، پیش تاز مرورگرهای اوپن سورس یکه تازی می کند! کروم، اپرا و سافاری در بین استفاده کننده های عمومی اینترنت در ایران کمتر شناخته شده است.

زیاد شنیده ایم که “کمیت هیچ گاه جای کیفیت را نخواهد گرفت!” خیلی از این استفاده کنندگان از اینترنت، حتی عمدتا در محیط های دانشگاهی، در ابتدای آدرس ایمیل خود www می گذارند! خیلی ها از من می پرسند تفاوت جیمیل و ایمیل چیست! یا اینکه من ایمیل دارم، حالا مثلا جیمیل چه ویژگی خاصی دارد! درواقع بیشتر ایرانی ها هنوز نمیدانند غیز از یاهو، سرویس دهنده دیگر ایمیل وجود دارد. حتی اگر این سرویس، گوگل و جیمیل قدرتمندش باشد!  یا یکی از تجربه های خود من، در یک کلاس دانشگاه (دانشگاه سراسری و دکترا!!) وقتی ایمیل دانشجویان جمع می شود، فقط دو تا از آنها جیمیل است. با این اوصاف خیلی هم عجیب نیست که به من بگویند: “بابا جیمیل  !!!” اینگونه است که حق میدهم که خیلی ها هنوز فکر می کنند یگانه برنامه مرور اینترنت، همین IE ویندوز است! حتی اگر نسخه ۶، نسخه نفتی آن باشد!

دوست داشتم ببینم که وردپرسی ها! (وبمسترهایی که از وردپرس استفاده می کنند)، به عنوان جامعه کوچکی از استفاده کنندگان نیمه حرفه ای و حرفه ای اینترنت که بعضا تولید محتوا هم می کنند، از چه مرورگری استفاده می کنند. نمی توانستم آمار کل وبلاگ را مدنظر قرار دهم. تنها راهی که به ذهنم رسید افرادی بودند که از طریق داشبورد (پیشخوان) وردپرس خود به وبلاگم آمده بودند! این یعنی اینکه بی برو برگرد، ۱۰۰ درصد وردپرسی هستند! نه تنها وردپرسی، درواقع وبمستر و ادمین وبلاگ/وبسایت وردپرسی! و این یعنی می شد مرورگرهایی که وردپرس با آنها مدیریت می شد را تا درصد بسیار زیادی فهمید.

همینقدر که آمار مرورگرها و دانش عمومی اینترنت ایرانی ها کم و ناامید کننده بود، آمار وردپرسی ها با تفاوت چشمگیر، واقعا باور نکردنی و جالب بود!

باز همینطور که می بینید، فایرفاکس تک و تنها، یکه تاز میدان است! اینترنت اکسپلورر و گوگل کروم تقریبا با درصد مشابه و اپرا در رده بعدی. نکته قابل توجه فاصله زیاد فایرفاکس و آمار کروم که تقریبا دو برابر اپرا بود. و سافاری که هم در آماتورها و هم حرفه ای ها، خیلی کم استفاده شده بود!

به اینجا که می رسم، به یاد انتخاب واحد چند روز پیش می افتم! همین چند وقت پیش برای انتخاب واحد اینترنتی به سایت دانشگاه رفتم. در صفحه اول، به طرز طنز آمیزی توصیه شده بود: “بهتر است از مرورگر اینترنت اکسپلورر نسخه ۶ یا بالاتر استفاده کنید!” (پایین این صفحه را ببینید).

طبق معمول بی توجه به این پیشنهاد بی شرمانه (!) با فایرفاکس رفتم! با توجه به سرعت لاک پشتی سایت در زمان اوج ترافیک، بعد از ۲۰ دقیقه معطلی برای وارد شدن، هیچکدام از دکمه ها در فایرفاکس کار نمی کرد! تازه فهمیدم وقتی طراح سایت چیزی می گوید، لابد چیزی می داند! چشم و گوش بسته باید پذیرفت! حتی اگر پیشنهاد IE 6  باشد 😀

علاوه بر اینکه طراح(؟!) سایت دانشگاه، عملا دانشجویان را به استفاده از IE  آن هم نسخه ۶ ترغیب می کرد، اینها به کنار، طراح محترم، فایرفاکس را هم تحریم کرده بود!!! تا وقتی که این دیدگاه طراحان سایت های دانشگاهی ما باشد، نباید انتظار بیشتری از دانشجویان، با عنوان مثلا فرهیختگان کشور داشت. چه برسد به دیگر استفاده کنندگان از اینترنت!

در زیر مطابی که در ارتباط با مرورگرها و وردپرس به نظرم می رسد را می نویسم:

۱- ایران دارای بالاترین تعداد استفاده کنندگان از اینترنت در خاورمیانه است. تعداد استفاده کنندگان ایرانی از اینترنت از مرز ۳۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر گذشت! ضریب نفوذ اینترنت در ایران به ۴۳٫۲ % رسید! اما این سطح وسیع، آنقدرها هم عمق ندارد!

۲- در سازگار کردن پوسته وردپرس خود با اینترنت اکسپلورر شک نکنید! حتی اگر از آن متنفر هستید. حتی قبل از فایرفاکس محبوب 😉

۳- مرورگر سافاری چندان اهمیتی ندارد. هرچند بهتر است آن چند درصد بازدیدکننده را هم از دست ندهید.

۴- گوگل کروم از اپرا در بین ایرانی ها، محبوب تر است! هر چه باشد، محصول گوگل است دیگر! نمیدانم من هم هیچ وقت نتوانستم با اپرا حال کنم! گوگل هم انگار حال نمی کند! گاهی گوگل با مرورگر اپرا مشکل پیدا می کند.

۵- همین دوستان وردپرسی، بیایید به جای ساعت ها وقت تلفی برای سازگار کردن پوسته وردپرسی وبلاگ خود با اینترنت اکسپلورر ۶ و پایین تر(!)، مرورگر های دیگر و یا لااقل بالاتر IE  را معرفی کنیم، باور کنید خیلی ها در ایران واقعا هنوز نمی دانند تنها راه ورود به دنیای اینترنت، اینترنت اکسپلورر نیست!

۶- این نوشته هم سهم بود من از این اطلاع رسانی!  این هم لینک دانلود مرورگرهای محبوب اینترنتی:

موزیلا فایرفاکسگوگل کروماپرااپل سافاری و اینترنت اکسپلورر

– اینترنت اکسپلورر لینک دانلود ندارد! اولا محبوب نیست، در ثانی نیاز به دانلود ندارد. خودش همراه با ویندوز قالب می شود! 😀

اگر شما هم سوال و یا نظری دارید و یا نکته خاصی هست که من ذکر نکردم، لطفا خود شما آن را اضافه کنید! مثل همیشه، قسمت نظرات در اختیار شماست 🙂


آمار مربوط به مرورگرها: (Google Analytics) – آمار مربوط به اینترنت ایران: (+ و +)

 1. ۱ مهر ۱۳۸۹ در ۲۰:۲۰ | #1

  Firefox 3.6.8 Windows 7

  فقط سایت دانشگاه شما نیست که اینجوریه. سنجش کلاً با IE6 میخونه فقط. البته جدیداً یه خورده با فایر فاکس خوبه. ولی عشقش IE6 ـه :دی
  نه فقط سنجش. همه سایت های دولتی!
  یا حتی سایت هایی که دفاتر پستی یا بقیه ادارات استفاده میکنن یه چیزی تو مایه های افتضاح یا یه کم اونورتر میشه بهش گفت!!!
  طرح سایت مخابرات که کلاً طرح office 2007 هستش! این دیگه از همه بهتره :دی
  (تو دفاتر خدمات ارتباطی باید ببینین!)

  mEhdi پاسخ در تاريخ مهر ۱ام, ۱۳۸۹ ۸:۴۸ ب.ظ:

  Firefox 3.6.8GTB7.1.NETCLR3.5.30729 Windows Vista

  @اشکـ+ـان, بله، مشکل از یه سایت، دو سایت نیست. این خانه از پای بست ویران است!
  انشاالله همینجور پیش بریم، به زودی پله های ترقی رو یکی پس از دیگری طی خواهیم کشید ! 😀

 2. ۱ مهر ۱۳۸۹ در ۲۱:۰۸ | #2

  Firefox 3.0.19.NETCLR3.5.30729 Windows XP

  سلام . مطلب جالبی بود . واقعا ممنون

 3. ۲ مهر ۱۳۸۹ در ۰۰:۴۵ | #3

  Firefox 3.6.10 Windows XP

  سلام
  من هم حدود۶۵ درصد آمارم اینترنت اکسپلورر هست، کاملا موافقم که خیلی ها اصلا نمیدونن راه دیگه ای هم برای وبگردی بجز استفاده از ie هست، متاسفانه حتی در برنامه های تلویزیونی هم وقتی قرار باشه درباره اینترنت حرفی زده بشه از آیکن ie استفاده میشه

  mEhdi پاسخ در تاريخ مهر ۲ام, ۱۳۸۹ ۴:۳۱ ب.ظ:

  Firefox 3.6.8GTB7.1.NETCLR3.5.30729 Windows Vista

  @سه میم, دقیقا مشکل همین هست.
  تلویزیون به عنوان فراگیر ترین رسانه، نمی تونه نقش اصلیش رو در آموزش خیلی چیزا -از جمله اینترنت- ایفا کنه.
  مدرسه و دانشگاه هم همینطور.

 4. ۲ مهر ۱۳۸۹ در ۱۰:۲۳ | #4

  Firefox 3.6.10 Windows 7

  سلام آقا مهدی شما از چه افزونه ای استفاده می کنید که وقتی روی تصویری موس رو نگه می داریم به صورت یک نوشته خیلی زیبا کنارش پیدا میشه ممنون میشم راهنمایی ام کنید طریقه این کار رو.

  mEhdi پاسخ در تاريخ مهر ۲ام, ۱۳۸۹ ۴:۲۹ ب.ظ:

  Firefox 3.6.8GTB7.1.NETCLR3.5.30729 Windows Vista

  @محسن, از افزونه خاصی استفاده نمی کنم. این که میگی اسمش “تولتیپ” هست.
  با یک کد جاوا اسکریپت و css به راحتی انجام میشه.
  کافیه جستجو کنی. اگه به نتیجه نرسیدی، چشم قرار میدم.

 5. ۲ مهر ۱۳۸۹ در ۱۰:۲۳ | #5

  Firefox 3.6.10 Windows 7

  واقعا راست میگی ، بعضی از پلاگین ها هم با IE مشکل داره ، باید اینور اونورش کنی تا کار کنه ! ولی چاره ای نیست ، باید سوخت و حرص خورد ! منم تا اونجا که بتونم به همه فایرفاکس رو پیشنهاد میکنم . ممنون از مطلبت .

 6. ۲ مهر ۱۳۸۹ در ۱۰:۳۵ | #6

  OperaMini 5.1 Java

  با سلام
  متن جالبى بود، با نظراتتان موافقم. به نظرم علت بسیارى از این مشکلات این است که در آموزش هاى رسمى، چه مدرسه و چه حتى دانشگاه جایى براى آموزش استفاده درست از اینترنت وجود ندارد. با خیلى از مسائلى که مطرح کردید، عینا من هم مواجه شده ام.

  mEhdi پاسخ در تاريخ مهر ۲ام, ۱۳۸۹ ۴:۳۴ ب.ظ:

  Firefox 3.6.8GTB7.1.NETCLR3.5.30729 Windows Vista

  @توحید اردخانى, شاید به نظرشون هر چه آموزش و اطلاعات مردم از اینترنت بیشتر بشه، به همین اندازه کنترلشون هم سخت تر میشه 😉

 7. پیام
  ۲ مهر ۱۳۸۹ در ۱۲:۳۹ | #7

  Chrome 6.0.466.0 Windows 7

  من سالهاست که از گوگل کروم استفاده میکنم تا حالا چندین بار سعی کردم از فایرفاکس استفاده کنم ولی نمیدونم چرا نمیتونم باهاش راحت باشم! واقعا کروم یه کاوشگر واقعیه!

 8. ۲ مهر ۱۳۸۹ در ۱۲:۵۶ | #8

  Chrome 7.0.517.0 Windows 7

  آقا مقاومت می کنند. بد هم مقاومت می کنند. شما هرچه دلیل می آوری که این آی ای هیچ امتیازی که نسبت به مرورگرهای دیگر ندارد، کند تر و نا امن تر هم هست به کتشان نمی رود که نمی رود. من یکی که دیگه خسته شدم! همین چند روز پیش ساعت ها وقت گذاشتم برای فارسی کردن یک پوسته فوق العاده زیبای وردپرس ولی هر کاری کردم نتونستم از پس ناسازگاری آی ای بر بیام. خلاصه اینکه بی خیال ماجرا شدم!
  و یک نکته جالب تر! دانشگاه ما(علوم پزشکی شیراز) برای انتخاب واحد از سیستمی استفاده می کنه که فقط با فایرفاکس سازگاره! این باعث شده همه ی دانشجوهای دانشگاه یه نسخه فایرفاکس داشته باشن. نرم افزار رو فارسی وب شریف نوشته که واقعاً باید ازشون تشکر کنیم بخاط این دهن کجی به آ ای. اگر گروه های دیگر برنامه نویس هم از این کارها انجام بدن مطمئنم وضعیت خیلی بهتر میشه. کاربرهای ایرانی رو تا مجبور نکنی حاضر به تغییر رویه نیستن.

 9. ۲ مهر ۱۳۸۹ در ۱۳:۰۲ | #9

  Chrome 7.0.517.0 Windows 7

  یه چیز دیگه! اینو یادم رفت بگم: پند وقت پیش که با مدیر آی تی دانشگاه صحبت می کردم می گفت یک اصراری از وزارت بهداشت وجود داره که به جای این نرم افزار از نرم افزاری که اونها میگن استفاده کینم اما دانشگاه علوم پزشکی شیراز چون از این نرم افزار راضیه داره مقاومت می کنه. ظاهراً یک چیزی وجود داره به نام رانت که توی این زمینه هم مثل جاهای دیگه اعمال میشه! یه شرکت کوچک هرقدر هم که کارش خوب باشه نمیتونه با شرکت های بزرگی که فقط با بند پ طرح های دولتی رو دست میگیرن رقابت کنه.

  mEhdi پاسخ در تاريخ مهر ۲ام, ۱۳۸۹ ۴:۳۷ ب.ظ:

  Firefox 3.6.8GTB7.1.NETCLR3.5.30729 Windows Vista

  @daydreamer, بله دقیقا، این چیزها که اینجا عادیست. من نمیدانم چرا تعجب می کنید!!!
  به “ایران” خوش آمدید! 🙂

 10. ۲ مهر ۱۳۸۹ در ۱۳:۲۷ | #10

  Chrome 7.0.530.0 Windows 7

  خدا بیامرزتت . من خیلی نسبت فایرفاکس علاقه دارم. اما کروم هم سریع‌تره هم سبک‌تره. برای همین رفتم سراغش. اما فایرفاکس هم امکاناتش بیشتره هم امن‌تره هم کمتر باگ داره.

 11. ۲ مهر ۱۳۸۹ در ۱۷:۳۷ | #11

  Firefox 3.0GTB5 Windows XP

  فقط و فقط و فقط مرورگر فایرفاکس
  با اینکه همه سایت های من با همه مرورگر ها سازگار هستند اما باز هم می گم فقط فایرفاکس
  http://mobilesky.ir
  http://gotofeed.com
  http://shop.mobilesky.ir
  زنده باد فایرفاکس
  زنده باد فایرفاکس
  زنده باد فایرفاکس

  زندگی مجازی و لذت بردن از این زندگی با فایرفاکس معنی داره

  لطفا یه عکس از مدیریت وردپرس در اکسپلوریر و فایرفاکس برای مقایسه به بینندگان به نمایش بگذارید

  mEhdi پاسخ در تاريخ مهر ۲ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۲۱ ب.ظ:

  Firefox 3.6.8GTB7.1.NETCLR3.5.30729 Windows Vista

  @فروشگاه اینترنتی, حالا اگه می گفتی با کروم مقایسه کنم یه چیزی.
  خواهش می کنم مجبورم نکنم با IE کار کنم! شب خواب های بد می بینم 😀

 12. ۲ مهر ۱۳۸۹ در ۱۷:۳۸ | #12

  Firefox 3.0GTB5 Windows XP

  فقط فایرفاکس

 13. ۲ مهر ۱۳۸۹ در ۱۷:۳۹ | #13

  Firefox 3.0GTB5 Windows XP

  فقط فایرفکس

 14. ۲ مهر ۱۳۸۹ در ۱۷:۴۰ | #14

  Firefox 3.0GTB5 Windows XP

  جونم عمرم فایرفاکس

 15. ۲ مهر ۱۳۸۹ در ۱۸:۰۸ | #15

  Firefox 4.0b6 Windows XP

  جالب بود

 16. ۲ مهر ۱۳۸۹ در ۲۲:۴۶ | #16

  Chrome 3.0.195.21 Windows XP

  من شخصا از کروم استفاده میکنم. اما این مرورگر مخصوصا در هنگام نوشتن مطلب در وردپرس گاهی ارور میده و تمام صفحات ورد پرس که باز هستن سیاه میشن که حتی ممکنه باعث از بین رفتن نوشته بشه. همچین امکان ریسایز کردن عکس در پست ها امکان نداره مگر اینکه اندازه ها را به صورت عددی وارد کنیم. به خاطر همین گاهی مجبورم برای مدیریت از فایرفاکس استفاده کنم.

  mEhdi پاسخ در تاريخ مهر ۲ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۱۵ ب.ظ:

  Firefox 3.6.8GTB7.1.NETCLR3.5.30729 Windows Vista

  @پسر آریایی, علاوه بر این مشکل “کروم”، اضافه کنم که چینش صحیح عکس و کنار هم قرار دادنشون (drag & drop) در وردپرس، با “اپرا” گاهی مشکل پیدا می کنه.
  اینجاس که باید بگم:
  I Love You FireFox 😛

 17. ۳ مهر ۱۳۸۹ در ۰۶:۵۲ | #17

  Firefox 3.5.5 Windows XP

  احتمالا مایکروسافت با سازمان سنجش قرارداد امضا کرده !

 18. ۳ مهر ۱۳۸۹ در ۱۴:۲۸ | #18

  Firefox 3.6.10.NETCLR3.5.30729.NET4.0E Windows 7

  آره واقعا مشکلیه سازگاری قالب با اکسپلورر.
  شما هم که ما رو کشف میکنید! خداییش من اصلا آیکون IE رو هم گم و گور کردم که چشمم بهش نخوره
  من خودم فروشنده کامپیوتر هم هستم ۹۵درصد مشتری ها وقتی با آیکون فایرفوکس در دستاپشون مواجه میشن! بجای اکسپلورر که من از صحنه روزگار محوش میکنم! تماس میگیرن و میگن ویندوزی که رو کامپیوترمونه اینترنت نداره! و باید ۶ ساعت توضیح بدم که این بهتره و آخرش هم کار خودشون رو میکنن
  حالا این اوایل من یه لطفی درحق بشریت کردم و اکسپلورر همه رو به نسخه ۸ ارتقاء دادم!

 19. ۳ مهر ۱۳۸۹ در ۱۴:۴۶ | #19

  Firefox 3.6.10 Fedora 13

  زنده باد Open Source ، زنده باد Firefox

 20. ۴ مهر ۱۳۸۹ در ۱۵:۴۰ | #20

  Firefox 3.6.10 Windows 7

  فقط فایرفاکس.
  این هم شعار ما : There are literally thousands of totally free ways to adapt your Firefox to fit exactly what you like to do online

  هزاران راه رایگان وجود دارد تا فایرفاکس را با کاری که می خواهید در اینترنت انجام دهید، سازگار کنید.

 21. hadi
  ۵ مهر ۱۳۸۹ در ۰۱:۳۴ | #21

  Chrome 4.0.221.6 Windows 7

  سلام
  بابا هم دانشگاهی دراومدیم…منم دانشکده پیراپزشکی تبریز هستم…
  این پست رو که خوندم..یاد خاطره های خنده دار افتادم
  سال پیش از بچه ها ایمیل می خواستم اولش www هم میگفتن
  دیروز تو سایت یکی از دوستام گفت فرق ایمیل با جیمیل چیه!!!
  بعد توضیح میگفت یعنی نمیشه با جیمیل ایمیل فرستاد!!!
  البته این مورد خوبش بود که کنجکاو بود بدونه بعضی ها اصلا علاقه ای به این جور چیزا ندارن
  واقعا تاسف آوره طرف لیسانس..فوق لیسانس باشه و وضعش اینجوری

  mEhdi پاسخ در تاريخ مهر ۵ام, ۱۳۸۹ ۱۱:۲۱ ب.ظ:

  Firefox 3.6.8GTB7.1.NETCLR3.5.30729 Windows Vista

  @hadi, مخلص هم دانشگاهی ها هم هستیم 😉
  من میگم طرف داره دکترا می خونه!!
  فکر نمی کنم سطح تحصیلات آکادمیک مهم باشه. سطح اطلاعات عمومی اینترنت ایرانی ها در این زمینه متاسفانه پایین هست.

 22. علیرضا
  ۵ مهر ۱۳۸۹ در ۱۴:۵۱ | #22

  Chrome 7.0.503.0 Windows XP

  سلام .
  واقعا ممنون . مطلب خیلی عالی بود . مشکل بزرگی که در سایت های وطنی وجود داره . از اون بدتر اینه که در سایت های دولتی و دانشگاهی هم باید از اون اینترنت اکسپلورر فلان فلان شده استفاده کنیم .
  حتی سایت شرکت ایران هاست که خودش رو پیشتاز خدمات هاستینگ و نوآوری های اینترنتی میدونه در بعضی از قسمت هاش حتما باید IE داشته باشی .
  به نظر من تا یه مدت دیگه بازار مرورگرهای دنیا با نابود شدن این IE نکبت ، به دست گوگل کروم و فایرفاکس می افته .
  ولی نظر من اینه : فقط گوگل کروم …. هورررررررررررررررا

 23. ۵ مهر ۱۳۸۹ در ۱۸:۴۹ | #23

  Firefox 3.6.8 Windows XP

  فایر فاکس بهترینه

 24. nesta
  ۶ مهر ۱۳۸۹ در ۱۶:۳۵ | #24

  Opera 10.62 Windows 7

  من هم نمی دانم چرا هیچ زمان نتوانستم با فایرفاکس لاک پشتی حال کنم و چون opera تو سرعت رو دست نداره هر کسی می گه اپرا ۱۰ نصب کنه ۲ روز آزمایشی .

  mEhdi پاسخ در تاريخ مهر ۷ام, ۱۳۸۹ ۵:۴۶ ق.ظ:

  Firefox 3.6.8GTB7.1.NETCLR3.5.30729 Windows Vista

  @nesta, فایرفاکس لاک پشتی؟؟؟
  شما مطمئنی می دونی فایرفاکس کلا چی هست؟ یا به چه دردی می خوره؟؟؟!!!!

  ضمنا بیتر بچه هایی که اینجا نظر دادن، تموم مرورگر ها رو امتحان کردن! خود من روی لپ تاپم هم فایرفاکس دارم، هم کروم، هم اپرا… و IE هم که همیشه هست!

  پیشنهاد می کنم باز هم فایرفاکس رو امتحان کنی. احتمالا با چیز دیگخ ای اشتباه گرفتی !!! 😀

 25. ۷ مهر ۱۳۸۹ در ۰۹:۲۹ | #25

  Opera 10.51 Windows XP

  من خودم توی سرعت بشدت طرفدار اپرا هستم و بعد از اون توی قابلیت و پایداری فایرفاکس رو قبول دارم.
  به نظرم بدترین سایتی که تا حالا طراحی شده این هست:
  http://reg.pnu.ac.ir
  که مثلا سیستم جامع دانشگاهیه.
  الان سیستم های جامع مدیریت دانشگاهی که برای سایت های دانشگاه آزاد استفاده می شن وضع بهتری دارن و من اونها رو تست کردم. هم مروارید و هم سیدا توی اپرا و فایرفاکس خوب جواب میدن. البته منو های سیدا توی اپرا دیده نمی شن که با گرفتن کلید کنترل و حرف A (یعنی سلکت آل !! ) قابل دیدن هستن.

 26. سعید
  ۱۱ مهر ۱۳۸۹ در ۰۰:۲۳ | #26

  Firefox 3.5.2 Windows XP

  اصلا می دونی هماهنگ کردن قالب های حرفه ای وردپرس با اکسپلورر ۶ چه زحمت عظیمی داره .. یعنی هماهنگ نمیشه .. خیلی دستورا تو اکسپلورر ساپورت نمی شن. بهتر بود جای این پست دعوت می کردی وردپرسی ها رو اون پلاگین که وقتی با اکسپلورر ۶ میری اتومات ارور میده میگه مرورگر خود را بروز کنید نصب بکنن!

  مهدی میرانی (mEhdi) پاسخ در تاريخ مهر ۱۱ام, ۱۳۸۹ ۲:۴۷ ق.ظ:

  Firefox 3.6.8GTB7.1.NETCLR3.5.30729 Windows Vista

  @سعید, بله، اصلا میدونم 😀
  راستش زیاد قانع نشدم که بازدید کننده رو مجبور به کاری کنی. یا بهش درس پس بدی.
  اما اگه یه توصیه باشه خوبه
  کسی که با IE6 اومده به احتمال خیلی زیاد نمیدونه دنیا چه خبره! یه توصیه دوستانه شاید یه تلنگری به این دوستان بزنه!

  پیشنهاد خوبیه.
  جالب میشه اگه تموم (یا قریب به اتفاق) وبمستر های وردپرس، همگی همزمان و با هم این IE6 رو تحریم و به استفاده کننده هاش ارور و لینک داونلود بدن.
  سعی می کنم با بقیه در میون بزارم.
  ممنون

 27. ۱۳ مهر ۱۳۸۹ در ۱۶:۲۳ | #27

  Firefox 3.6.10 Windows XP

  میگم یه کاری کن.
  ملت رو تشویق که توی قالبشون برای آی ای هشدار بزنه 🙂 تبلیغات کن برای این کار 😀 به امید روزی که آی ای نابود بشه. الهی آمین

 28. ۱۴ مهر ۱۳۸۹ در ۲۰:۰۹ | #28

  Firefox 3.6.3 Windows Vista

  لازم دیدم روز دامپزشک رو بهتون تبریک بگم، هرچند من بیشتر از مطالب وردپرسی شما استفاده می کنم و هرچندتر در پای این مطلبِ بی ربط!

  مهدی میرانی (mEhdi) پاسخ در تاريخ مهر ۱۵ام, ۱۳۸۹ ۱:۳۰ ق.ظ:

  Firefox 3.6.8GTB7.1.NETCLR3.5.30729 Windows Vista

  @یه غریبه, ممنون دوست من از بابت تبریکت 🙂
  خوشحالم که استفاده می کنی و نوشته هام لااقل به درد کسی می خوره 🙂
  باز هم ممنون دوستم.

 29. ۱۸ مهر ۱۳۸۹ در ۱۴:۴۰ | #29

  Firefox 3.6 Windows XP

  جالب بود.:)

 30. ۱۸ مهر ۱۳۸۹ در ۱۴:۴۲ | #30

  Firefox 3.6 Windows XP

  جالب بود.
  اینطوری که به نظر میرسه همه بچه هایی که اومدن اینجا هیچکدوم IE نداشتن.:)

 31. یک بازدیدکننده
  ۲۷ خرداد ۱۳۹۰ در ۰۰:۱۸ | #31

  Firefox 4.0.1 Windows XP

  با سلام، هر چقدر گشتم، نتوانستم فرم تماس یا نشانی ایمیل یا هر راه ارتباطی دیگری غیر از بخش نظرات را پیدا کنم، لطفا نشانی ایمیل خودتان را اعلام کنید تا بتوانم با شما ارتباط برقرار کنم.
  با تشکر

 1. بدون بازتاب

Array
(
)